Praca

Poszukujemy osoby zainteresowanej alternatywnymi formami edukacji, chcącej pracować z dziećmi w duchu korczakowskim.

Jeżeli:

– lubisz i rozumiesz dzieci oraz to w jaki sposób się rozwijają,

– pragniesz uczestniczyć w dynamicznie rozwijającym się oddolnym ruchu reformującym współczesny system edukacji,

– kochasz przyrodę, dobrze się czujesz w terenie z grupą dzieci,

– chcesz być członkiem zespołu działającego na partnerskich zasadach,

– marzysz o realizowaniu autorskich pomysłów edukacyjnych,

to znaczy, że Przygoda może być miejscem, w którym doskonale się odnajdziesz.

W ramach obowiązków przewidziane są: prowadzenie zajęć indywidualnych z dziećmi, zajęć grupowych oraz bieżąca opieka nad grupą. Raz w tygodniu przewidziane jest grupowe wyjście na wycieczkę.

Nie kierujemy bezpośrednio działaniami kadry. Wierzymy w to, że każdy ma swój indywidualny, unikatowy sposób nawiązywania relacji i chcemy aby relacja z podopiecznymi pojawiała się w sposób naturalny. W związku z tym nasze środowisko pracy jest optymalne dla osób z dużymi umiejętnościami samoorganizacji i własną wizją pracy pedagogicznej. Jednocześnie potrzebujemy wspierać dzieci w przygotowaniach do corocznych egzaminów klasyfikacyjnych i oczekujemy działań też w tym zakresie.

Poszukujemy osoby, która posiada etos pracy pedagogicznej, tj. rozumie, że nie najważniejsza jest metoda, plan czy program, ale szczera i uczciwa relacja z drugim człowiekiem, jakim jest dziecko.

Zapraszamy do kontaktu.