Lato

LATO LEŚNYCH DZIECI

w

Wolnej Szkole Przygoda

 

Zapraszamy na wyjątkowe zajęcia wakacyjne. Na skraju Lasu Bemowskiego, z dala od miejskiego zgiełku, w pięknym zabytkowym drewnianym domu, gdzie na co dzień działa Wolna Szkoła Przygoda, spędzimy niezapomniane wakacje. Tu czas płynie wolniej, nuda służy odkrywaniu co naprawdę lubi się robić, a bliski kontakt z przyrodą pobudza zmysły.

Nie ustalamy programu – ufamy w moc sprawczą dzieci, oddajemy im na ten czas możliwość decydowania co chcą robić. Będziemy je wspierać i inspirować, ale nie będziemy ich w niczym wyręczać. Powędrujemy tam, gdzie poniesie nas wyobraźnia – być może udamy się śladami Indiany Jonesa na wyprawę do lasu w poszukiwaniu ukrytego skarbu, może stworzymy ekspedycję w głąb ziemi i sprawdzimy jak głęboko możemy się dokopać. Możemy polecieć w kosmos i spotkać Luke’a Skywalkera albo zamienić się w ornitologów. Budować zamki z kartonu lub też upiec pyszne ciasto. Zajadać się nim i muzykować z własnoręcznie stworzonych instrumentów. Spędzimy te dni rozwijając przez zabawę mała i dużą motorykę, ćwicząc równowagę, doświadczając stopami chłodnego piasku i ciepłej trawy. Na upały mamy dmuchany basen i błotko, a także dużo cienia. W deszczu tańczymy i śpiewamy, skaczemy przez kałuże i odzyskujemy deszczówkę do dalszej zabawy. Jeśli będzie taka ochota – wybierzemy się na wycieczkę na Fort Bema, park linowy albo pojeździmy na rowerach.

W duchu wolności będziemy się spotykać na codziennych kręgach, żeby wymienić się pomysłami, uczyć się mówić o sobie i słuchać innych, wspólnie szukać rozwiązań konfliktów.

Podczas zajęć dzieciom towarzyszyć będą Wychowawcy. Zadbają oni o bezpieczeństwo uczestników, zaproponują własne aktywności, jeśli trzeba, pomogą rozwiązać konflikt.

Do dyspozycji dzieci beda:

– przestronny dom z kilkoma salami, a w nim zapas materiałów plastycznych, sala multimedialna,

– dobrze wyposażona kuchnia, świetna na warsztaty kulinarne

– duży ogród z wielka dziura do kopania, hamakami, pieńkami, lina do ćwiczenia równowagi, huśtawkami i innymi atrakcjami

– warsztat – narzędziownia

– las z pagórkami, placem zabaw, punktem obserwacyjnym na lotnisko

Udział w letnich zajęciach może być sprawdzeniem jak działamy na co dzień w ramach Wolnej Szkoły Przygoda.

 

 

Kadra:

PRZEMEK DANOWSKI

Z wykształcenia muzyk i pedagog. Współzałożyciel Przygody i aktualnie osoba pełniąca obowiązki dyrektora placówki. Od ponad 10 lat pracuje jako wykładowca akademicki (Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina, Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie), jest specjalistą w dziedzinie kreacji multimedialnej i wykorzystywania nowych technologii w edukacji. W Przygodzie prowadzi zajęcia z matematyki, zajęcia techniczne i ruchowe. Towarzyszy dzieciom w świecie nowych technologii, dba o szkolną bibliotekę multimedialną. Szczęśliwy mąż i tata trójki dzieci.

 

 

 

 

Justyna WilkJUSTYNA WILK

Justyna w dużej części stworzyła Przygodę. Rozpoczęła pracę w Przygodzie tuż po jej starcie w 2015 roku i swoją energią i sposobem pracy z dziećmi nadała charakter naszej szkole.  Pierwsze doświadczenia jako wychowawca zdobywała w harcerstwie. Studiowała na Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie gdzie uzyskała tytuł licencjata na kierunku Pedagogika wczesnoszkolna i korekcyjna. Podczas studiów poznała pedagogikę Montessori w szkołach Aleksandry i Marcina Sawickich w Beskidzie Niskim. Tam też spotkała się z rodzinami związanymi z edukacją domową. Współtworzyła zespół jednej z pierwszych szkół demokratycznych w Polsce, która znajdowała się przy ul. Duracza w Warszawie. Kolejnym miejscem gdzie zdobywała doświadczenie to La Ferme des Enfants we Francji – wolna szkoła Montessori, gdzie spędziła rok. W naszej szkole Justyna m.in. lubi pracować z dziećmi z wykorzystaniem gier edukacyjnych, zwłaszcza matematycznych, prowadzi zajęcia z rękodzieła oraz tworzy autorskie pomoce dydaktyczne.

 

Justyna o sobie:

W byciu z innymi ludźmi, a z dziećmi najbardziej, staram się poznać, zrozumieć, wesprzeć, a nie osądzać i zmieniać, próbuję być z ludźmi takimi jacy są, a nie takimi, jakimi chciałabym, żeby byli. Nie można się tego raz nauczyć, tego się chyba będę uczyć codziennie, całe życie. Odkryłam, że dopiero wychodząc z taką postawą otwartości mogę nawiązać prawdziwą relację, która jest często początkiem wielkich zmian, zarówno we mnie, jak i drugim człowieku. Dzień dzisiejszy jest dla mnie tak samo ważny jak jutrzejszy, więc przykro mi patrzeć na dzieci, które stale muszą zapominać o sobie w imię lepszych ocen, lepszych szkół, lepszych studiów, lepszej pracy. Chcę być z drugim człowiekiem tu i teraz.

 

AGNIESZKA MUSIAŁOWICZ

Z wykształcenia inżynier ogrodnik, z zamiłowania przyrodniczka, podróżniczka i gitarzystka. Od 2011 roku instruktorka Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej. Wychowana w miłości do ludzi i przyrody, sama staram się ciekawością świata i szacunkiem do żywych istot inspirować zarówno dzieci jak i dorosłych.
W działaniu z dziećmi wykorzystuję doświadczenia zebrane w pracy harcerskiej oraz wiedzę przyrodniczą i techniczną nabytą w terenie. Wierzę, że zrozumienie procesów kierujących przyrodą jest drogą do odnalezienia swojego własnego miejsca na świecie.
 
 
Agnieszka o sobie:
 
W Przygodzie prowadzę warsztaty tematyczne techniczne i przyrodnicze. Zainspirowana ideą szkół demokratycznych, staram się motywować dzieci do samodzielnych działań, a także do przyjmowania odpowiedzialności za siebie i innych.
 

 

Zapisy:

Zajęcia odbędą się w dniach 25.06 – 06.07. Godziny prowadzenia zajęć to 8:00-17:00. Zapisy prowadzimy na poszczególne dni indywidualnie.

Zajęcia są przewidziane dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat.

Koszt udziału w jednym dniu zajęć to 81 zł.  W tym zapewniamy dwudaniowy obiad dostarczany przez współpracującą z nami firmę cateringową. Liczba dzieci w jednej grupie to maksymalnie 15 osób, także jest mocno ograniczona.

Zgłoszenia prosimy przesyłać poprzez ten formularz.

Umowa i wszelkie dodatkowe informacje będą przesyłane mailowo jako odpowiedź na zgłoszenie lub zapytanie.

Dodatkowe informacje można też uzyskać telefonicznie pod numerem 603 700 626 (Przemek) lub e-mailem: lato@wolnaszkola.edu.pl

Zobacz wydarzenie na FB >>>